Türkiye’de arazi ve gayrimenkul yatırımı gerek yerli vatandaşlar gerek de yabancı uyruklu vatandaşlar için her zaman ilk tercih edilen yatırım seçeneklerinden birisi olmuştur. Ülkemizin en gözde tatil beldelerinden birisi olan Fethiye’ye son yıllarda yerleşmek isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Fethiye ve Tufan Properties ailesi olarak biz bu talepleri karşılamak için hazırız.   Fethiye ve çevresinde gayrimenkul alan vatandaşlar bunun beraberinde birçok avantaja da sahip olacaklar. Bu avantajların arasında Türk vatandaşlığı alma, oturma izni alma ve yüksek kira getirisi elde etme seçeneğinin yanı sıra muhteşem doğası ile ünlü olan bu şahane şehirde yaşamak ve şehrin sunduğu güzellikleri keşfetmek gelmektedir.

Gayrimenkul sahibi olarak vatandaşlık almak

Türkiye’de en az 400.000 USD değerinde gayrimenkul satın almak şartı ile yabancı uyruklu vatandaşlar doğrudan Türk Vatandaşı olmaya hak kazanabilirler ve Türkiye’de çalışma, iş kurma, eğitim ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

Gayrimenkul sahibi olarak oturma izni almak

Türkiye’de büyükşehir unvanına sahip olmayan illerde 50.000 USD, büyükşehir unvanına sahip illerde ise 75.000 USD karşılığında ki gayrimenkul alımlarında oturma izni için başvurup, izin alabilirsiniz. (Muğla büyükşehir olduğu için Muğla ve ilçelerinde 75.000 USD değerinde konut almanız gerekmektedir.) 

Fethiye’de kira getirisi 

Fethiye son yıllarda, özellikle de pandemi süreci ve sonrasına bakıldığı zaman yurt içi ve yurt dışından çok ciddi göç alan bir şehir olmuştur. Fethiye’nin bütün mahalleleri çok güzel olmakla beraber yabancı uyruklu vatandaşlar özellikle Fethiye merkez, Çalış, Hisarönü, Ölüdeniz, bölgelerini tercih etmektedir. Bu bölgelerde ki daire ve villalar gerek kısa dönem günlük-haftalık konseptte gerek de uzun dönem kiralamalarda yatırımcılarına çok ciddi kazanç sağlamaktadır.

Fethiye’de yaşam 

Türkiye’nin en fazla turist çeken ilçelerinden birisi olan Fethiye, yaş, cinsiyet, ırk ayırt etmeksizin bilen herkesin hayranı olduğu, ve burada yaşamayı hayal ettiği bir şehirdir. Başta Ölüdeniz ve Çalış plajı olmak üzere onlarca koya ev sahipliği yapmaktadır. Yakapark ve Saklıkent gibi doğanın bize sunduğu güzellikleri keşfetme fırsatını bulacağınız, dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’dan paraşütle atlayarak eşsiz bir manzara karşısında adrenaline doyacağınız, her yeni bir güne 1 aktivite planlayabileceğiniz, güzelliklerle dolu bir turizm merkezidir. Şahane bir iklime sahiptir, kış aylarında bile güneşe doyabilirsiniz. Fethiye için ‘‘mavi ve yeşilin şehridir’’ diyebiliriz. 

Fethiye’de turizm kadar tarım da çok değerlidir ve ilçemiz bu konu da çok başarılıdır. Haftanın belli günlerinde kurulan pazarlarda taze, doğal besinler ve yöresel lezzetler bulabilirsiniz. 

Kısacası Fethiye’de aldığınız gayrimenkul her ne amaçla alırsanız sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Siz de yatırımınızı Türkiye’de Gayrimenkul sektöründe değerlendirip, enflasyon karşısında kayıp yaşamamak için hemen www.tufanproperties.com internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.