Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Türkiyedeki hastanelerde muayene olabilmeleri için genel sağlık sigortası ya da özel sağlık sigortasının olması gerekmektedir. 

Genel sağlık sigortası ile Özel sağlık sigortası arasında ki fark nedir?

Genel sağlık sigortası

Türkiye’de en az 1 sene yaşayıp, oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar Devlet hastanelerinde genel sağlık sigortasından faydalanarak ücretsiz muayene olabilmektedir. Genel sağlık sigortası özel hastanelerde ise normal fiyat tarifesinin belli bir kısmını karşılar ve indirimli olarak muayene olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası

Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de oturma izni alabilmek için özel sağlık sigortası yapan herhangi bir şirket aracılığı ile özel sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Özel sağlık sigortası sayesinde anlaşmalı hastanelerde ücretsiz olarak muayene olabilirler. Yabancı uyruklu vatandaşlar oturma izni aldıktan 1 sene sonra istemeleri durumunda genel sağlık sigortasına başvurabilirler. 

Fethiye’de Sağlık

Fethiye’mizde sağlık sektörü genel olarak iyi durumdadır ve iyi düzeyde sağlık hizmeti sunulmaktadır. Şehrimizde birçok özel hastane ve sağlık merkezi bulunmaktadır. Fakat bazı hastalıklar için daha detaylı tedavilerin yapılmasına ihtiyaç duyulabilir. Böyle bi durumun olması halinde Fethiye çevresinde ki Muğla, Antalya, Denizli ve İzmir başta olmak üzere sağlık sektöründe daha ileri teknolojilere sahip hastanelere ve üniversitelere sahip olan illere giderek tedavi olmak gerekebilir.

Fethiye çevresinde ki üniversite hastaneleri arasında

1. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi

2. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi

3. Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi  

4. Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi  

Seçenekleri ilk akla gelen seçeneklerdir. Bu üniversite hastaneleri modern teknolojilerle ve uzman doktorlar tarafından yönetilmektedir. Ayrıca, bu üniversiteler geniş bir hizmet yelpazesi ile birçok alanda tedavi hizmeti sunmaktadır.  Bununla birlikte, en iyi üniversite hastanesi kişinin ihtiyacına göre tercih edilebilir. 

Ayrıca, Fethiye’de bulunan sağlık ocakları ve aile sağlık merkezleri de halka temel sağlık hizmetleri sunmaktadır

Fethiye’de Diş Sağlığı

Fethiye’de diş sağlığı hizmeti sunan Devlete bağlı Fethiye Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi adında bir hastaneye sahiptir. Bu hastane hastalarına kaliteli hizmet sunmak ve diş sağlıklarını koruyan tedaviler yapmak amacıyla kurulmuştur ve aktif olarak hizmet vermektedir. Bu hastane dışında ilçemizde bir çok poliklinik ve diş hekimi bulunmaktadır. Bu polikliniklerde diş hastalıkları ve diş problemleri gibi rahatsızlıklarda alanında uzman doktorlar tarafından çözüm bulunabilir. 

Fethiye’de Saç ekimi

Son verilere göre Dünya çapında yaklaşık olarak erkeklerin %60 Kadınların ise %50’lik kısmı saç dökülmesi problemi yaşıyor ve saç ekimi operasyonunu tercih ediyor. Bu işlem için Türkiye Tercih edilen ilk ülkeler arasında yer almaktadır.  Fethiye’de de saç ekimi hizmeti sağlayan sağlık merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezlerde alanında uzman doktorlar teknolojik araç ve gereçlerle saç ekimi uygulamalarını yapmaktadır.

Fethiye’de Estetik Merkezleri

Fethiye’de estetik hizmetleri veren birçok güzellik merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerde güzellik ve estetik amaçlı aklınıza gelen birçok işlem yapılmaktadır. Kişi kendi tercihine göre Fethiye’deki estetik hizmeti veren güzellik merkezleri arasından seçim yaparak istediği işlemi yaptırabilir.