Türk vatandaşlığı doğum yoluyla veya sonradan başvuru yoluyla kazanılabilir. Yabancı uyruklu kişiler  sonradan kazanma şansına sahiptir. Türk vatandaşlığı nasıl alınır sorusu Türkiye’de yaşayan yabancı uyrukluların cevabını bulmaya çalıştıkları soruların başında gelir. Türkiye, vatandaşlık verme konusunda diğer ülkelere göre daha esnek ve daha rahat koşullara sahip bir ülkedir. Türkiye’de vatandaşlık hakkını çeşitli durumlarda kazanabilirsiniz. Bunlardan biri Yatırım Yaparak Doğrudan Kazanılan Vatandaşlık’tır.

Türkiye’de en az 400.000 USD değerinde gayrimenkul satın alan yabancılar doğrudan Türk Vatandaşı olmaya hak kazanacak, Türkiye’de çalışma, iş kurma, eğitim ve sağlık hizmetlerinden  faydalanabilecekler. Ayrıca döviz kurlarındaki artış sebebiyle de kârlı bir yatırım yapmış olacaklar.  Daha önce bu tutar 1 milyon dolar olarak belirlenmişti. Bu tutarın 400 bin dolara düşmesiyle yabancılara konut satışında rekor bir artış görülmüştür. Yani, 400 bin dolar değerinde bir taşınmaz satın alıp bu taşınmazı 3 yıl süre ile satmayacağını vadeden tüm yabancılar, Türk vatandaşlığı alma  ve üç yıl süre ile Türkiye’de oturma iznine sahip olacaklardır. Oturma izni, konutu alan kişi ve ailesi için geçerli olacaktır. Türkiye’de ev almanın avantajlarından bir diğeri de çocuğunun Türkiye’de doğmasını veya eğitim görmesini isteyen ailelerin bunu kolaylıkla sağlamasıdır.

Gayrimenkul satın almak suretiyle Türk Vatandaşlığı’na başvuru süreci nasıl işlemektedir?

En az toplam 400.000 USD ve üzerinde gayrimenkul /gayrimenkuller satın alınıp, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne başvuru yapılarak Türk Vatandaşlığı talebi işleme konulur.

 Türk Vatandaşlığının kazanılma başvurusu için gerekli evraklarla birlikte, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne başvuru yapılır. İşlemlerin sorunsuz ve hızlı ilerlemesi için tüm evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edildiğine dikkat edilmelidir.

 Gayrimenkul yatırımınızı tamamladıktan sonra, Türk vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olacaksınız. Tufan Properties ekibi olarak mülkünüzün yönetimi ve Vatandaşlık başvurunuzun tüm aşamalarında size rehberlik sağlayacağız.